Program

Projenin dördüncü yılı Haziran 2018’de başlayacak şekilde planlanıyor. Kamp dönemlerinde uygulanacak eğitim programında katılımcı genç kızlara; deneyimsel öğrenme, duygusal zekâ, oryantiring (doğada yön bulma) , liderlik ve takım çalışması, problem çözme, müzakere becerileri, kampçılık, koşu, yüksek parkur, keşif dalışı, açık denizde yüzme, bisiklet, doğa yürüyüşü, yelken kullanımı, savunma sanatları gibi sportif aktivitelerin yanı sıra dans, resim, yaratıcı drama, geri dönüşümden üretimi gibi sanatsal ve kişisel gelişim faaliyetleri içeren yoğun bir eğitim veriliyor. Ayrıca program boyunca  “iletişim sanattır”, “kimim ben”, “gelecek ağacı” isimlerinde üçer saatten oluşan üç farklı modül yaşam koçları tarafında katılımcılara sunulmakta.

Düşler Akademisi Kaş tesislerinde birer haftalık kamp dönemleriyle uygulanan yaz programının ilk katılımcıları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kurumlar olmuştur. 2015 yılında Tokat, Kırıkkale, Eskişehir, Konya, Sakarya ve Adıyaman illerindeki sevgi evleri ve yurtlardan gelen genç kızlar ile gerçekleştirilen pilot projenin faaliyet raporunu bu linkten inceleyebilirsiniz. 2016 yılında ise dokuz ilden katılımcıların iştirak ettiği Kızlar Atakta’ya, 2017 yılında  Aile Bakanlığı’na bağlı 8 farklı ilden Çocuk Destek Merkezleri kabul edilmiştir.


Konaklama, Kaş Kaymakamlığı’nın tahsis ettiği eski Çukurbağ İlkokulu’nun restore edilerek köy akademisine dönüştürüldüğü Düşler Akademisi-Kaş tesislerinde, muhteşem bir doğanın ortasında çadırlarda yapılmaktadır. Tüm gönüllülerin ve katılımcı genç kızların doğa şartlarında konaklaması, bu öğretici deneyimini açık havada yaşaması özellikle tercih edilmiştir. Yemek, duş ve diğer ihtiyaçlar Akademi’nin çatısı altındaki tesislerde ücretsiz verilmektedir.