Kızlar Atakta Kış Film Gösterimi ve Söyleşi

Kızlar Atakta Kış Film Gösterimi ve Söyleşi

Taksim Cezayir’de bir araya gelip, Dünya ve Hindistan sinemasında çok konuşulan Aamir Khan’ın başrolünde olduğu Dangal (güreşçi) filmini izleyip, filmi kızlar atakta gözünden, genç kızlar ve spor odaklı bakarak tartışalım isteriz. Gösterim sonrasında hemen üst kata çıkarak Kaş’tan beri görmediğimiz gönüllü dostlarla veya bizimle yeni tanışmak isteyen arkadaşlarımızlarla bir araya gelelim deriz.

Film Hakkında
Çelişkileri derin bir ülke olan Hindistan’ın Haryana eyaletinde bir köyde iki kızını güreşçi yetiştirmeye karar veren bir babanın bütün baskılara karşın yılmayarak kızlarına inanmasını ve onların uluslararası müsabakalarda başarılar kazanmasını anlatan Dangal, eski bir güreşçi olan Mahavir Phogatile Hindistan’ı olimpiyatlarda temsil eden kızları Geeta ve Babita’nın biyografisinden yola çıkmıştır. Film 2 saat 41 dakika.

Buluşma Hakkında
Film gösteriminden sonra Cezayir’in üst katındaki Lounge’da bir araya gelerek, (http://www.cezayir-istanbul.com/#&gid=4&pid=1) Düşler Akademisi Kaş Gönüllüleri olarak buluşacağız. Kızlar Atakta ve diğer AYDER projeleri hakkında bilgi almak tanışmak isteyen herkesi etkinliğimize bekleriz.